Aktywnie nad morzem!

Pierwsze skojarzenie, jakie przynosi wypoczynek nad morzem, to plażowanie. Parawan, ręcznik i niczym niewypełniony bezkres wolnego czasu. Jednak warto przełamywać ten stereotyp, bo organizatorzy aktywnych form spędzania wolnego czasu nad polskim morzem już dawno to zrobili. Oferta jest naprawdę bogata.

Opalanie w ruchu

Bezsprzecznie opalenizna kojarzy się z plażą, słońcem i udanym wypoczynkiem. Miodowy odcień skóry zapewni nam nie tylko plażowanie w tradycyjnym wydaniu. Zamiast przypiekać z wolna ciało na ręczniku, można uzyskać ten sam efekt, uprawiając sport na plaży. Miłośnicy piłki mogą wybierać między różnymi wariantami tej gry: od bardzo popularnej siatkówki plażowej, przez piłkę nożną czy ręczną, oczywiście reguły tych gier zespołowych dostosowane zostały do gry na piasku. Na miłośników mniej intensywnego wysiłku czekają organizowane na plaży zajęcia fitness, zumba czy joga. Przełam stereotyp – na plaży też można się ruszać!

Wodne szaleństwo

Chociaż Polska to nie Hawaje, a Bałtyk to nie ocean, amatorów ślizgania na desce nad polskim morzem wciąż przybywa. Profesjonaliści przekonują, że na naszym rodzimym gruncie są dobre warunki do nauki i uprawiania surfingu i to w różnych odmianach. Na aktywnych i odważnych czekają szkoły windsurfingu, kitesurfingu czy bardzo popularne ostatnio ślizgi na wakeboardzie. O rosnącym w Polsce zainteresowaniu tego typu sportami świadczą organizowane od kilkunastu lat mistrzostwa, także o zasięgu międzynarodowym.

Morze w biegu

Nie każdy turysta wybierający się nad Bałtyk lubi spędzać czas na plaży czy w wodzie. Amatorzy rowerowych wypraw z pewnością docenią specjalnie wytyczoną dla nich ścieżkę na Półwyspie Helskim. Trasa Władysławowo – Hel to idealna propozycja na całodniową rodzinną wyprawę. Teren jest płaski, więc łatwy do pokonania, a dłuższy odcinek biegnący wzdłuż linii brzegowej zapewnia wspaniałe widoki. Bardziej wymagający mogą zejść z wytyczonych ścieżek i zamienić dwa kółka na koński grzbiet. Coraz więcej nadmorskich miejscowości oferuje konne przejażdżki brzegiem morza, podczas których można podziwiać zachód słońca.

Nie ograniczaj zatem aktywnego wypoczynku tylko do górskich szlaków. Nad polskim morzem jest równie interesująco. Może warto w tym roku to sprawdzić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *