Dobry obraz to stabilny obraz – wybierz najlepszy stabilizator do kamery GoPro

Na początku przygody z nagrywaniem filmów większość filmowców – amatorów zwraca uwagę głównie na parametry nagrywanego przez kamerę obrazu. Na filmowy sukces tymczasem składa się wiele czynników. Jednym z najpopularniejszych błędów jest trzęsący się obraz, który skutecznie zniechęci do oglądania Twoich produkcji. W jaki sposób zatem uspokoić nasz kadr? Zainwestuj w stabilizator obrazu!

Stabilizator GoPro – który wybrać?

Niestety, ceny stabilizatorów nie należą do najniższych, dlatego przed zakupem tego dodatkowego urządzenia warto dokładnie przyjrzeć się obecnym na rynku modelom. Dostępne w ofercie autoryzowanych sklepów stabilizatory możemy podzielić na dwie kategorie: mechaniczne (grawitacyjne) i elektroniczne (gimbale). Różnią się one przede wszystkim sposobem wyważania – przygotowaniem do pracy. Zanim zaczniemy używać stabilizatora mechanicznego, musimy go najpierw ręcznie wyważyć za pomocą specjalnych (dołączonych do zestawu) odważników. Należy to zrobić bardzo precyzyjnie i za każdym razem, kiedy będziemy umieszczać w nim sprzęt nagrywający. Takich zabiegów nie wymagają stabilizatory GoPro elektroniczne, które same wyważają kamerę zaraz po jej zamontowaniu. Z reguły są jednak znacznie droższe od tych grawitacyjnych, choć w zamian oferują kilka trybów pracy i liczne udogodnienia.

Zwróć uwagę na wydajność stabilizacji

Choć niektóre modele stabilizatorów na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, wydajność ich stabilizacji może być różna. Zależy to od zamontowanych silniczków i oprogramowania (gimbale) czy też od precyzyjności wyważania (stabilizatory mechaniczne). Zanim wybierzesz swój stabilizator GoPro – zapoznaj się z opiniami użytkowników, by dokonać właściwego wyboru. Zobacz więcej na https://www.gohd.pl/kategoria/stabilizatory

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *