Polska – wykorzystaj wolny czas ekstremalnie!

W Polsce na amatorów mocnych wrażeń czeka wiele emocjonujących atrakcji w powietrzu, na lądzie i w wodzie. Różnią się one intensywnością wrażeń i oczywiście ceną. Ale oferta jest dość bogata, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie i to bez konieczności dalekiego podróżowania.

Zobacz świat z innej perspektywy!

Już w starożytności ludzie marzyli o lataniu. Podniebne bezkresy i przyglądanie się światu z lotu ptaka nadal jest gorącym pragnieniem wielu łowców mocnych wrażeń. Na szczęście nie trzeba zgromadzić ogromnych funduszy, by to pragnienie spełnić. Wystarczy zebrać się na odwagę i podjąć decyzję, jak chcemy nasze marzenie zrealizować. Oferta lotów jest bardzo bogata. Możemy zdecydować się na mniej intensywne wrażenia i wykupić lot widokowy samolotem lub helikopterem. Jeśli chcemy poczuć wiatr we włosach i nacieszyć oczy niczym nieograniczonymi widokami – wybierzmy niezapomniany lot balonem. Mocne uderzenie adrenaliny zapewni lot paralotnią, skok ze spadochronem czy loty w aerotunelu.

Wodne szaleństwo

Windsurfing czy kitesurfing nie budzi takiego zaskoczenia nad polskim morzem jak dekadę temu. Przyzwyczailiśmy się, że latawce i żagle są powszechnie znanym widokiem, podobne jak nadbałtyckie szkoły surfingu. Czy można czymś zaskoczyć polskiego turystę na Bałtykiem? Można! Siedem lat temu Franky Zapata wymyślił Flyboard – “odrzutowe” buty, które unoszą śmiałków na wysokość ponad dziesięciu metrów nad poziom wody. Pozwalają na wykonywanie niezwykłych powietrznych akrobacji. Atrakcja ta jest dostępna również w Polsce. Czeka na śmiałków m.in. w Sopocie. A jeśli bliższe jest Ci pływanie niż latanie – spróbuj nurkowania w jeziorze Narie. To obecnie najczystsze jezioro w Polsce o urozmaiconej rzeźbie dna, idealnej dla fanów podwodnej eksploracji.

Adrenalina na dwóch i czterech kołach

Dla miłośników emocjonującej jazdy na rowerze przygotowano w Polsce jedenaście zjazdów downhillowych. Ta ekstremalna odmiana kolarstwa górskiego zyskuje coraz większą popularność. Najwięcej tras znajduje się oczywiście w górach, ale można poczuć adrenalinę także w centrum Polski – na Górze Kamieńsk w okolicach Bełchatowa. Entuzjaści czterech kółek natomiast mogą się wybrać na szaloną jazdę off road w Tychach. Tam czeka na nich opuszczony poligon wojskowy i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w bardzo wymagającym terenie.

We współczesnym świecie można kupić prawie wszystko – także emocje. Jeśli marzysz o wyjątkowym prezencie dla bliskiej osoby, podaruj jej niezapomnianą porcję adrenaliny. Jest wiele serwisów, które oferują możliwość wykupienia lotu balonem czy paralotnią. Osoba obdarowana nie musi mieć doświadczenia, będzie pod opieką profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *